Покупка вхідних дверей найчастіше означає видалення старої та встановлення нової. Останнім часом більшість виробників вхідних дверей в Україні прийшли до стандартних розмірів дверного блоку: 860 або 960 мм за шириною і 205 см за висотою. Розмір вказаний по зовнішньому периметру дверного блоку (всього, а не тільки стулки, що відкривається) і може відрізнятися на кілька сантиметрів у різних виробників, що не вносить істотних змін в загальну картину.
Якщо у вас встановлені китайські двері, швидше за все отвір уже приведений до стандартного. У таких випадках у вимірі немає особливої потреби, вам потрібно лише виміряти ширину отвору з внутрішньої сторони дверей (усередині приміщення), щоб визначити блок якої ширини вам потрібен – 860 або 960 см.
Якщо у вас встановлені якісь старі двері, особливо дерев'яні або зварені з куточка, і ширина або висота отвору далекі від нинішніх стандартів, можливі 2 варіанти:
- розширити/звузити отвір до необхідних розмірів та встановити готові двері зі складу (термін встановлення 1-2 дні);
- замовити нестандартні двері під ваш отвір (істотно дорожче, термін встановлення від 2-х тижнів до 2-х місяців).
Ми рекомендуємо зупинятися на першому варіанті, тому що це не тільки швидше і дешевше, але і при наступних замінах дверей, вам не доведеться знову доплачувати за нестандарт і чекати на його тривалий час.

Якщо ж неможливо розширити отвір, необхідно, щоб двері відчинялися всередину або хочете поставити якусь певну модель замку - тоді більше підійде другий варіант. У цьому випадку потрібний точний розмір. Щоб ваші нові двері точно вписувалися в передбачуване місце і щоб ви були максимально добре підготовлені до заміни, ось кілька кроків:
Попереднє вимірювання
У профільному магазині ви можете замовити вхідні двері, які ідеально підійдуть для вашого будинку. Це означає, що ви можете спроектувати їх індивідуально відповідно до ваших побажань та вибрати точні розміри для відповідного призначення. Тому правильний розмір отвору будівлі, в яку будуть встановлені двері, є найважливішою умовою. Важливими вимірами є:
- висота отвору;
- ширина отвору;
- глибина отвору (тобто товщина стіни).
За цим посиланням можна детально прочитати і подивитися як виміряти дверний отвір.
Також важливо з самого початку чітко розуміти, який напрямок відкривання ви віддаєте перевагу для своїх дверей. При цьому важливо пам'ятати, особливо для нових будівельних проектів: приступати до встановлення нових дверей можна тільки після того, як усі підлоги укладені та оздоблені.
Демонтаж старих дверей
Зняття вхідних дверей включає зняття як дверного полотна, так і пов'язаної з ним дверної коробки. Встановити нове полотно у стару коробку практично неможливо! Наступні кроки можна застосувати для тих, хто робить це самостійно:
Зняття дверного полотна
Дверне полотно – це рухлива частина дверей, що коливається. На першому етапі її виймають із дверної конструкції наступним чином:
- необхідно відчинити замок і відкрити двері;
- зняти металеві штифти (якщо є) з петель дверей, які скріплюють двері та дверну коробку;
- дверне полотно тепер можна просто зняти з петель.
Зняття дверної коробки
Дверна коробка утримує всю дверну конструкцію у стіні і тому міцно з'єднується з конструкцією будівлі. Це з'єднання необхідно розірвати:
- використовуйте ніж або стамеску, щоб зняти лиштву;
- залежно від стінового анкера ви можете або викрутити їх або вам доведеться пиляти вздовж рами;
- використовуйте брухт між стіною та рамою та відірвіть її від стіни, якщо рамка не знімається, пропиляйте ще раз по периметру.
Останній етап – видалення зі стіни старої будівельної піни.
Встановлення нових вхідних дверей
Перед встановленням нових вхідних дверей необхідно розкласти та підготувати всі необхідні матеріали та інструменти. Потім поетапно встановлюються нові двері:
- підготуйте дверну коробку (якщо лиштва із прихованим монтажем – встановіть її);
- дверна коробка виставляється в отворі будівлі за допомогою рівня;
- якщо рама виставлена правильно, її прикручують анкерами;
- закладіть щілину між коробкою та стіною будівельною піною;
- вішуємо нові вхідні двері.
Після чого необхідно перевірити поведінку дверей при відкриванні та закриванні, а також її герметичність. Якщо двері важко відкриваються або зачиняються, їх заклинює або вони навіть криво висять, необхідно зробити доопрацювання. Якщо двері виглядають добре, щільно зачиняються, відчиняються і закриваються плавно, значить у вас це вийшло!
Регулярне обслуговування – тривалий термін експлуатації
Обслуговування вхідних дверей включає кілька важливих аспектів, які допомагають продовжити термін служби дверей та зберегти зовнішній вигляд і функціональність.
- Регулярне чищення. Використовуйте м'які миючі засоби та воду, уникайте абразивних матеріалів, щоб не подряпати поверхню.
- Перевірка та змащування замків та петель. Перевірте замки на наявність зносу або пошкоджень. При необхідності змащуйте механізми графітовим мастилом або спеціальними засобами замків. Регулярно змащуйте петлі дверей машинним маслом або спеціальними мастильними засобами для запобігання скрипу та легкості відкривання.
- Перевірка та ремонт ущільнювачів. Перевірте стан ущільнювачів на наявність тріщин та зносу. За потреби замініть їх, щоб забезпечити хорошу тепло- та звукоізоляцію.
- Перевірка та регулювання дверного полотна. Перевірте, чи дверцята правильно зачиняються і чи не зачіпає вона дверний короб або підлогу. При необхідності регулюйте петлі та замки. Також переконайтеся, що двері щільно прилягають до рами і немає проміжків, через які може проникати повітря або волога.
Регулярне обслуговування вхідних дверей допомагає не тільки продовжити їх термін служби, а й забезпечити безпеку та комфорт вашого будинку.
Придбайте нові вхідні двері та зменшіть рахунки за опалення
Ви надасте собі велику послугу в майбутньому, інвестуючи в енергозберігаючі двері, оскільки за їх допомогою ви заощадите витрати на електроенергію та опалення в майбутньому, а також помітно покращите клімат у приміщенні.